(цілодобово, без вихідних та свят)

Як довго здатний працювати газовий генератор?

Головна Новини

Сучасні газові генератори вже стали варіантом заміни звичайних бензинових та дизельних електрогенераторів, завдяки їхній екологічності та легкості в обслуговуванні. Як пальне для них може використовуватися:

• природний газ (генератор під'єднується безпосередньо до газової магістралі);

• рідкий пропан (генератор отримує пальне з балонів).

Саме тому може виникнути питання: чому саме ці генератори стають вибором для промисловості та дому? І найважливіше: яку тривалість роботи можна очікувати від такого обладнання?

Особливості:

Електрогенератори на газовому пальному використовують найсучасніші технології для створення чистої енергії. Важливо зазначити, що природний газ, у порівнянні, наприклад, з нафтою, з якої виготовляють бензин та дизель, є більш доступним.

Його видобуток менш трудомісткий, він не потребує складних процесів очищення, завдяки чому його вартість стає нижчою. Цей вид пального є надійним у більшості надзвичайних ситуацій. Постачання природного газу здійснюється постійно, тому не потрібно думати про його поповнення.Окрім цього, цей джерело пального не втрачає свої властивості з часом (на відміну від бензину, наприклад) та не потребує спеціальних добавок для зниження їхньої густини взимку (як у випадку з дизелем). Через те, що природний газ вважається однією з найчистіших вуглеводневих джерел пального, викиди вуглецю та інших шкідливих речовин при його спалюванні мінімальні.

Чому обрати газовий генератор?

Розглядаючи традиційні дизельні або бензинові електрогенератори, які використовуються в численних комерційних та промислових застосуваннях, ми стикаємося із основною їх проблемою - зберіганням пального.

Вам потрібно мати резерв пального, для чого необхідно знайти відповідне місце або приміщення для його зберігання. До того ж, слід знати, що бензин і дизель мають обмежений термін придатності, протягом якого вони зберігають свої властивості. Якщо ви не використовуєте пальне протягом півроку, його якість може знизитися.

З іншого боку, аварійні резервні генератори на природному газу не вимагають місцевого зберігання пального, оскільки вони під'єднані до комунальної мережі природного газу. Таке безперервне підключення до джерела пального вирішує проблему його зберігання та гарантує надійність роботи генератора.

Використовуючи дизельні або бензинові генератори, їх автономність і час роботи визначається об'ємом їхнього пального резервуара. Для домашніх потреб це може бути резервуар на декілька десятків літрів, тоді як для промислових потреб - тисячі літрів або навіть більше.

Проблематика

При виборі системи живлення для генератора виникає ряд питань. Основне з них - це де і як зберігати топливо. Не завжди є достатньо місця для розміщення великих дизельних баків. Крім того, необхідно враховувати місцеві будівельні стандарти та екологічні вимоги, що стосуються зберігання дизельного топлива та виведення його залишків. Зберігання дизельного топлива на території об'єкта призводить до додаткових витрат.

Для керівництва компанії важливо завжди мати повний резервуар топлива і координувати його поставки. А в надзвичайних ситуаціях, наприклад, під час тривалих відключень, забезпечення аварійних поставок може стати ще однією важливою задачею.

Але існує вихід: генератори на природньому газу. Цей газ надходить від комунальних служб, тому проблем з його поставкою не існує. Крім того, адміністратору об'єкта також потрібно слідкувати за якістю топлива, проводити регулярне обслуговування та інші технічні процедури.

Топливо, яке зберігається, має термін придатності від 12 до 16 місяців. Після цього воно починає розкладатися. Тому потрібне обслуговування, щоб усунути воду, бактерії, грибки та інші домішки, які можуть пошкодити систему.

Однак, вибравши генератор на природньому газу, можна уникнути багатьох витрат та проблем. Таке рішення дозволяє зосередитися на інших аспектах діяльності компанії, забезпечуючи економію часу та коштів.

Як довго може працювати газовий генератор

Ми вже визначили, що газові генератори є більш екологічними та менш витратними щодо обслуговування. Але як щодо їх автономності? По-перше, потрібно визначитися з типом охолодження у конкретній моделі.

Якщо у вас газовий генератор з повітряним охолодженням (типовий побутовий варіант), то його тривалість роботи без перерви складатиме 5-6 годин. Ця інформація вказана в технічному паспорті пристрою і також залежить від підключеної навантаження. Після 5-6 годин безперервної роботи потрібно зробити годинний перерв і, за потреби, долити масло.

Газові генератори з рідкісним охолодженням зустрічаються досить рідко - переважно це промислові моделі, які можуть працювати без перерви до 100 годин і навіть більше. Після цього теж потрібно зробити перерву на технічне обслуговування.

Що стосується загального терміну служби, то ресурс двигуна газових генераторів залежить від конкретної моделі, потужності та виробника. Якщо у бензинових генераторів цей ресурс складає 2-3 тисячі годин максимум, то у газових аналогів він "починається" з 6-7 тисяч, і в деяких моделях може досягати 30 тисяч годин та навіть більше.